رای به سایت :
39
محبوب
سازمان بسیج شهرداری
سه شنبه 25 مهر 1396 -
رونمایی از کتاب «غیر بازداشتی» در مرکز تبادل کتاب
رونمایی از کتاب «غیر بازداشتی» در مرکز تبادل کتاب

کتاب «توسعه اقدامات غیربازداشتی در اسناد بین‌المللی حقوق بشر و مقررات ایران» نوشته سید صابر شیخ الاسلام و محسن پیرهادی در مرکز تبادل کتاب تهران رونمایی می‌شود.
calendar
تاریخ : 1395/04/21 - 12:16
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم به نقل از روابط عمومی مرکز تبادل کتاب تهران، طی نشستی در  این مرکز، کتاب «توسعه اقدامات غیربازداشتی در اسناد بین‌المللی حقوق بشر و مقررات ایران» که توسط محسن پیرهادی و سید صابر شیخ الاسلامی به رشته تحریر درآمده است، رونمایی می‌شود.

این کتاب که در ۲۸۴ صفحه و توسط نشر سروش ملل چاپ شده است، به بررسی انطباق قوانین جزایی جدید در کشور و انطباق آن با موازین حقوق بشر پرداخته و روند توسعه اقدامات جایگزین بازداشت در مواجهه با متهمان را در قوانین کشور شرح داده است.

«غیر بازداشتی» شامل دو بخش و هر بخش شامل سه فصل است. در بخش اول مفاهیم، مبانی و ضرورت های اقدامات تامینی جایگزین بازداشت شرح داده شده‌اند و در بخش دوم انواع قرارهای جایگزین و آیین دادرسی بیان شده‌اند.

در این کتاب ضمن اشاره به مفهوم و مبانی نظری توسعه استفاده از قرارهای جایگزین بازداشت، لوازم، اهداف و مقتضیات آن در حقوق کیفری ماهوی و شکلی، انواع و آیین دادرسی قرارهای جایگزین مورد مطالعه تطبیقی بین نظام بین الملل حقوق بشر و مقررات ایران قرار می گیرد.

دکتر محسن ییرهادی، متولد سال ۱۳۵۹ و عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران و رییس کمیته نظارت این شوراست. او در مقطع دکترای روابط بین‌الملل تحصیل کرده و در نهادهای فرهنگی و شهری عهده دار مسئولیت های متعدد بوده است.

نویسنده دیگر این اثر، سید صابر شیخ الاسلام، متولد ۱۳۶۱ و کارشناس ارشد حقوق بشر است. شیخ الاسلام سابقه ی ۱۱ سال مشاوره حقوقی را در کارنامه دارد.

این نشست در روز سه شنبه ۲۲ تیر ماه، ساعت ۱۸ در مرکز تبادل کتاب تهران واقع در چهارراه ولیعصر، ابتدای خیابان مظفر شمالی برگزار می‌گردد.

مرکز تبادل کتاب، مجموعه فرهنگی بزرگی است که از حدود یک سال پیش با ایده مبادله کتاب های خوانده شده با کتاب‌های جدید آغاز به کار کرده و فعالیت‌های متنوعی در حوزه کتاب دارد.

برگزاری نشست‌های نقد و بررسی کتاب با حضور نویسندگان و مترجمان مطرح کشور، برگزاری جلسات رونمایی از کتب تازه چاپ، برگزاری محافل ادبی، داستانی و شعر و همچنین اجرای طرح های خیریه در حوزه کتاب مانند نذر کتاب روستا از جمله فعالیت های این مرکز بوده است.

این مرکز همه روزه از ساعت ۹ الی ۲۱ و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ الی ۲۰ پذیرای مخاطبان است.

علاقمندان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ۶۶۱۷۷۸۹۲ تماس حاصل کنند.

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6053


tags
   خبر قسم        سایر محتوا قسم        سایر محتوا قسم        سازمان بسیج شهرداری        استان ها        تهران        کتاب        غیر بازداشتی                                    
مطالب مرتبط